Penzion Tsport Votice

Hora Blaník - Seznamte se s místem, odkud povstanou blaničtí rytíři.

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 20 km

Na kole

Na kole 1 hodina a 37 minut

Autem

Autem 29 minut

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 20 km

Po stopách legendy

Možná byste si podle fotek řekli, že je to jen obyčejný kopec. Hora Blaník je však jednou z nejznámějších vyvýšenin u nás. Po generace se totiž spojuje s mnoha pověstmi, ta nejznámější vypráví o spících rytířích v srdci hory, kterým velí sám sv. Václav.

Kráčejte po zalesněném Blaníku a hledejte třeba suchý dub, který se má v době, kdy budou české země v největší tísni, zazelenat. Abyste našli správný dub, musíte vědět, že je pod ním pramen, který má naplnit studánku. Až voda přeteče, vyrazí rytíři proti nepřátelům.

Naučná stezka S rytířem na Blaník

O blanických rytířích vám toho více poví naučná stezka S rytířem na Blaník, která je přizpůsobená i pochodům s dětmi. Stezka se line po červené značce asi 4 kilometry a provede vás i vrcholem Velkého Blaníku s vyhlídkou ve výšce 638 metrů.

Vedle informativních tabulí o historii vás s dětmi zaujme hlavně 17 hravých zastavení. Zahrajete si na dendrofon nebo zjistíte, jak velký je rozdíl mezi rozpětím křídel ptáků a paží lidí.

Autem se od Votic dostanete k úpatí Blaníku, kde stezka začíná. Naučná stezka ale není okružní, takže si dobře nastudujte, kudy se budete vracet k parkovišti.
 

Vytisknout Zpět

Informace k výletu