Penzion Tsport Votice

Konopiště - Vydejte se na romantický výlet do minulosti.

Vzdálenost

Vzdálenost 19 km

Na kole

Na kole 1 hodina a 31 minut

Autem

Autem 19 minut

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 22 km

Poslední sídlo Františka Ferdinanda

Konopiště je jedním z nejznámějších zámků v České republice. Jeho romantická úprava probudí city i v tom největším mrzoutovi a buďte si jistí, že tímto výletem si u své partnerky šplhnete.

Původně gotický hrad z 13. století se dočkal několika rekonstrukcí. V období renesance se přeměnil na zámek, avšak nejvíce oceníte poslední přestavbu z konce 19. století. Tehdy totiž František Ferdinand d’Este nechal zámek přebudovat do romantického slohu, který už mu zůstal dodnes.

Pokud jste zapálení historici, vydejte se na Konopiště a objednejte si jeden ze 4 prohlídkových okruhů. Dozvíte se mnohem více informací, a navíc spatříte fragmenty uměleckých děl a další cenné vybavení interiérů, díky kterým je Konopiště tak obdivovaným zámkem.

Na Konopišti ale nemusíte jen hltat historické záznamy. Sedněte si na lavičku v Růžové zahradě a odpočívejte ve stínu romantického zámku. Seznamte se s tropickou a subtropickou florou ve sklenících nebo korkovým pavilonem. V zámeckém parku najdete také naučné stezky. Úsměv na tváři vám vykreslí i medvěd Jiří, který žije v zámeckém příkopu.

Více info: https://www.zamek-konopiste.cz/cs

Golfový areál v zámeckém stínu

Konopiště si v posledních letech získalo renomé také 5km vzdáleným golfovým areálem. Dvě 18jamkové hřiště a jedno 9jamkové dávají prostor jak profíkům a zapáleným hráčům, tak i začínajícím golfistům. Vybrat si můžete z 5 různých odpališť.

Před hrou se rozcvičíte na driving range, takže se těšte na svižný golf bez větších průtahů. Právě driving range slouží i pro trénink začátečníků. Jestliže jste tedy nikdy golfovou hůl nedrželi v ruce, nemusíte mít strach, že byste někomu překáželi nebo někoho zdržovali na greenu.

Více info: http://www.golf-konopiste.cz/

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu