Penzion Tsport Votice

Sedlčany

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 21,7 km

Na kole

Na kole 1 hodina a 19 minut

Autem

Autem 20 minut

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 19,4 km

Zaujme vás mamutí stolička i Sukovy housle

Sedlčansko je spojeno se jmény Jakuba Krčína a Josefa Suka. O rybníkáři Krčínovi i hudebním skladateli Sukovi se více dozvíte v městském muzeu. V Sukově síni si mimo jiné prohlédnete housle, se kterými v 8 letech poprvé veřejně vystupoval v sedlčanském hostinci U Zlaté koruny.

Expozici o osobnostech doplňují výstavy věnované pravěku až novověku, takže se podíváte zblízka třeba na stoličku mamuta z Povltaví.

Více info: https://www.mesto-sedlcany.cz/cs/turistika/turisticke-cile-sedlcany-a-okoli/

Minizoo Hulín

Necelých 10 km od Sedlčan se skrývá resort Hulín ve stejnojmenné vesničce. Kromě penzionu a klidného prostředí je jeho hlavní chloubou minizoo, ve které se děti setkají s exotickými velbloudy či lamami, ale i dobře známými oslíky, pávy nebo poníky.

Zážitkem bude krmení zvířat. Vlastní jídlo si ale nenoste, krmě si vyzvednete v automatu za 10 Kč. Děti se ještě mohou povozit na ponících. Za půlhodinovou projížďku zaplatíte 100 Kč. Rezervujte si ji ale dopředu na telefonu 731 502 875 nebo na e-mailu recepce@resorthulin.cz. 

Více info: http://resorthulin.cz/minizoo/

Holandský mlýn v Čechách

Pokud vám Sedlčany nebudou stačit, vyjeďte ke 4 km vzdáleným Příčovám. Na kopci se před vámi zjeví zřícenina větrného mlýnu. Mlýn byl výjimečný svojí rozlohou, proto se ocitnete v místech, kde se v 17. století roztáčela kola jednoho z největších a nejstarších větrných mlýnu holandského typu v Evropě.

Více info: http://www.povetrnik.cz/holandsky-typ

Vytisknout Zpět

Informace k výletu