Penzion Tsport Votice

Areál Monínec

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 16 km

Na kole

Na kole 1 hodina a 20 minut

Nadmořská výška

Nadmořská výška 581

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 17,5 km

Převýšení

Převýšení 490m

Lyžovačka na Monínci

V zimě si určitě zajeďte zalyžovat na Monínec. Prosvištíte 2 červené sjezdovky o celkové délce téměř 2 000 metrů. I když zima posledních let není příliš tuhá, Monínec disponuje umělým zasněžováním. Systém Snow Factory dokáže vyrábět sníh i při vysokých teplotách nad nulou. Lyžovat se tady proto začíná už v říjnu a končí až na konci března.

Ve skiareálu Monínec se nemusíte bát dlouhých front. 3 vleky přepraví na kopec až 2 400 lyžařů za hodinu. Pokud přesto preferujete klidnější sjezdovku, vyrazte na večerní lyžování. Zároveň nebudete mít takový problém najít na parkovišti zdarma místo pro auto.

Zkrátka nepřijdou ani snowboarďáci a odvážnější lyžaři. Je libo snowpark nebo funline tratě jak pro snowboard, tak pro skicrossaře? Pusťte se do nich.

Vyrážíte na Monínec s dětmi, které si na lyžích nejsou jisté nebo na nich vůbec neumí? Ve sportovním středisku nechybí lyžařská školička pro nejmenší s nejdelším pojízdným pásem v republice. Školičku hledejte mezi parkovištěm a budovou M2.

Více info: https://zima.moninec.cz/

Adrenalin na Monínci i v létě

Na Monínci se ale nebudete nudit ani v létě. Místo lyží hoďte na střechu auta kolo, nebo vyrazte rovnou na bicyklu do místního bike parku. Jste-li nezkušení jezdci, vrhněte se nejdříve na family trail, což je mírnější forma bike parku pro nezkušené a začínající cyklisty. Pokud si ani na jednu variantu netroufáte, vsaďte na klasiku a projeďte si hezky v klidu jednu z mnoha cyklotras.

Monínec nejsou jen adrenalinové sporty. O poznání klidnější, ale rozhodně ne méně zábavné, jsou atrakce v Aktivity parku. Zejména mladší návštěvníci areálu si zamilují maxiskluzavku, trampolíny nebo lanový park.

Více info: https://leto.moninec.cz/

Po sportovním výkonu si ještě zaplavete v přírodním koupališti Pilský rybník a můžete vyrazit zase zpátky domů.

Rozhled z nejvyššího místa Středočeské pahorkatiny

Pokud úplně neholdujete sportovním výkonům, ale fandíte spíše pěší turistice, vydejte se kousek za Monínec k vyhlídce na Javorové skále. Ta je se 723 m. n. m. nejvyšším bodem Středočeské pahorkatiny. Nečekejte ale výhledy na dechberoucí panoramata, protože vrchol je silně zalesněn.

Užijte si proto především klid lesa a načerpejte energii z přírody. Všímejte si studánek a zajímavých kamenných útvarů, kterých je v tzv. Čertově hrbatině požehnaně.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Více info: www.moninec.cz