Penzion Tsport Votice

Tábor

Vzdálenost

Vzdálenost 31 km

Autem

Autem 24 minut

Muzeum, kam se podíváš

Na návštěvu Tábora si vyhraďte klidně celý den. Žižkovo náměstí s památníkem Jana Žižky vás osloví gotickou architekturou samo o sobě. Právě na náměstí se ukrývá jedno z mnoha táborských muzeí, a sice Husitské muzeum. Projděte si nejslavnější epochu Tábora z dob Husitů ve stálé expozici. A pokud na výstavy nejste, pusťte se do pátrání v půl kilometru dlouhých podzemních chodbách.

Tábor by se dal označit za muzejní město. Děti budou ve svém živlu v Muzeu Lega. Pánové se po cestě na Žižkovo náměstí zasní v Muzeu pivovarnictví a konečně ženy se budou až za ušima olizovat, když navštíví Muzeum čokolády a marcipánu

Více info: https://www.visittabor.eu/muzea-a-expozice

Muzeum automobilových a motocyklových veteránů

Bylo by ale chybou vydat se z Votic přímo do Tábora. Po zhruba 19 km směrem na Tábor odbočte na Chotoviny a malí i velcí kluci roztají jako sněhuláci v létě. Muzeum Janecký Chotoviny vás vystřelí z vozu tak rychle, že nestihnete mrknout okem.

Před vámi se totiž rozprostře muzeum veteránů. Láskyplně si prohlédnete 80 exponátů historických vozů, motocyklů i zemědělských strojů. Nejstarším vozem v muzeu je Aero 30 z roku 1934.

Minimálně týden dopředu si dokonce můžete domluvit historickou vyjížďku s řidičem. Nezapomeňte ale, že jste teprve na začátku výletu.

Více info: http://janecky.cz/veterani/

Rozhledny a zoologická zahrada

Po muzejních prohlídkách budete potřebovat trochu provětrat. Asi 2 km jižně od Tábora se tyčí rozhledna Babina. Na první pohled vás zaujme tím, že je kompletně postavená ze smrkového a dubového dřeva.

O něco zajímavější příběh má rozhledna Hýlačka necelé 4 km jihozápadně od Tábora. Na Hýlačce totiž stála nejstarší rozhledna v republice. Jenže pak ji v roce 2012 schvátil požár a až v roce 2015 se dočkala opětovného otevření. Na její obnově se podílel především Klub českých turistů.

Na obě rozhledny dojdete z Tábora snadno pěšky.

Pokud už budete na Hýlačce, udělejte radost dětem a navštivte asi kilometr vzdálenou táborskou Zoo. Zoo Tábor je největší zoologickou zahradou v jižních Čechách a uvidíte asi 60 druhů zvířat. Mezi nimi třeba zubra evropského, tygra ussurijského nebo vlka arktického.

Více info: https://www.zootabor.eu/

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu